top of page

Tiktuk Atölye'de Pasta Eğitimi


Geçtiğimiz ay çok sevdiğim, yaptığı her güne bir kurabiyelere bayıldığım, Mart ayında kurabiye dersi aldığım Tiktuk Atölye'de keyifli mi keyifli 2 günlük pasta dersine katıldım.

İlk gün bitter çikolatalı pastamızı yaptık ve ganajla kapladık. Tabii ganajın bu kadar pürüzsüz bir hal alması için epey uğraştık!

Pastamız aşama aşama dolapta dinlenirken diğer yandan üstüne konacak süslerini hazırladık, daha ortada hiçbir şey yokken bile bu çiçekli tak ne kadar sevimli görünüyor öyle di mi?

Üç boy cupcakelerim hazır bile :)

İkinci günün sabahı heyecanım daha da doruğa tırmandı çünkü pastanın üstünde yer alacak olan figürü hazırlamaya başladık, ben kızıma benzeyen kıvırcık saçlı maviş gözlü bir kız olsun istedim, ne kadar benzetebildim bilmiyorum :)

Şimdi sırada pastamızın şeker hamuruyla kaplanması ve keskin kenar formuna kavuşması var... Bu kısım sandığımdan da zormuş, gerçekten büyük bir emek harcadım keskin kenarı verebilmek için...

Kurdele de tamam, pastam yavaş yavaş son halini alıyor!

Kurdeleden sonra cupcakeler de pastadaki yerlerini aldılar...

Ve ta-dammmm! Pastam işte tam karşımda duruyor!

Hala inanamıyorum ama evet bunu ben yaptım :) Keyifle yediğim doğum günü pastalarının geçtiği aşamaları birebir deneyimlediğim için çok mutluyum. Ama bir çırpıda yenen o güzel pastaların aslında ne büyük bir emekle yapıldığını da anlamış oldum. Bu iki günlük ders benim butik pastalara olan bakışımı değiştirdi diyebilirim.


Ve güzel eğitmenim tatlı Pınar'cığım... Ona nasıl teşekkür etsem azdır... Tatlı sohbeti, misafirperverliği, aktardığı eşsiz bilgiler, hangi birini yazsam ki! Sabırla her soruma cevap verdi ve benim bu işi gerçekten layığıyla öğrenmemi sağladı. Bitmesini hiç istemediğim bu şahane iki gün için Pınar'cığım sana çok ama çoook teşekkür ediyorum!


Bu arada pastamın yapımı iki günü buldu ama eve gidince mideye indirmesi iki dakikayı aldı :P İnsanın hem içinin gitmesi hem de keyiflenmesi demek böyle birşeymiş :) Şimdi sırada yeni yeni pastalar var, kardanadamlı bir pasta ile ikinci denememi yapacağım, umarım en az dersteki kadar iyi bir iş çıkartırım, bana şans dileyin lütfen!

bottom of page